piątek, 8 grudnia 2017Wybór odpowiedniego obuwia zimowego nie jest łatwy. Przynajmniej dla mnie. Jest kilka rzeczy na które zwracam uwagę przeglądając oferty sklepów obuwniczych i raczej nie chodzę na kompromisy w tej kwestii. Ta pozorna trudność owocuje (najczęściej) 100% zadowoleniem i butami, które służą mi kilka lat. Bilans wychodzi na plus.

Nie lubię butów z ozdobami, dużą ilością elementów błyszczących oraz na wysokiej cholewce. To nie jest sztywna reguła, ale jeśli chodzi o buty damskie zimowe, to zwracam tez uwagę na to czy są skórzane czy nie. Skórzane buty zimowe są po prostu trwalsze i dlatego chętniej po nie sięgam. Cała reszta taka jak; kolor, fason, rodzaj noska to wypadkowa wielu czynników. Warto jednak wybierać modele ponadczasowe - jeśli ktoś w ogóle dba o coś takiego jak zmienne trendy mody obuwniczej. Ja o to nie dbam, kieruję się jedynie swoja własną, subiektywną oceną wartości estetycznych.

Kilka uwag natury praktycznej odnośnie obuwia zimowego:
  • O buty trzeba dbać, niezależnie od tego z jakiego materiału zostały wykonane, dotyczy to szczególnie butów zimowych które ciągle mają kontakt w wilgocią oraz innymi czynnikami (sól, zabrudzenia). Po każdym użyciu trzeba je oczyścić z zabrudzeń i wysuszyć, a najlepiej także wypastować lub/i zabezpieczyć impregnatem.
  • Dobry but, to wygodny but, kompromisy jeśli chodzi o tą dziedzinę nigdy nie kończą się dobrze, jeśli konkretny but wygląda bardzo dobrze na stopie, ale jest niewygodny, uciska, lub jest za duży, to nie ma sensu się oszukiwać i trzeba poszukać czegoś innego, ostatecznie miejsc w których można kupić buty stacjonarnie czy też online jest mnóstwo.
  • Warto chyba zastanowić się nad tym czego konkretnie potrzebujemy. Ogromny wybór determinuje wątpliwości i w ostatecznym rozrachunku często sami nie wiemy czego potrzebujemy. Rozsądnym rozwiązaniem wydaje się dogłębna analiza potrzeb lub drzewko decyzyjne - ten etap trzeba jednak przejść jeszcze przed przystąpieniem do zakupów lub przeglądania ofert. Na czym to dokładnie polega. Rozpisujemy sobie dokładnie (najbardziej precyzyjnie jak to tylko możliwe) cechy jakie powinien posiadać dany przedmiot (but). Do jakich konkretnie celów będziemy go używać? Gdy już mamy szkic, przystępujemy do poszukiwań. Po co to wszystko? Po to żeby nie dać się ponieść chwili i nie kupować czegoś co nie jest nam potrzebne. Przykład? Jeśli jesteś trenerką fitnessu i aktualnie potrzebujesz nowych butów do pracy, to nie ma sensu kupować kolejnych botków. Etap dogłębnej analizy unaocznia nam realną potrzebę.
  Buty zimowe damskie 2017/2018

Źródło: zalando.pl


Źródło: eobuwie.pl


Źródło: kazar.com.pl

Źródło:ryłko.com

Źródło: zalando.pl

Źródło: zalando.pl

Źródło: wojas.pl

Źródło: zalando.pl

Wygodna alternatywa.
Dla wielu osób liczy się przede wszystkim komfort użytkowania i uniwersalne zastosowanie konkretnej pary butów. Optymalnie jakby takie buty były: wodoodporne, miejskie, ale sprawdzające się także na górskich eskapadach, solidnie wykonane, o miłym dla oka designie no i oczywiście - wygodne. Coraz więcej kobiet wybiera więc buty trekkingowe jako zimowe buty miejskie.

#zimowe buty miejskie #zimowe buty damskie # sztylbety damskie #botki damskie #workery damskie #trzewiki damskie #buty trekkingowe damskie

Jeśli chcesz, zostaw po sobie ślad w komentarzu, będzie nam miło go przeczytać. Pamiętaj jednak , że w Internecie również obowiązują zasady savoir-vivre. Komentarze łamiące netetykietę (tj. wulgaryzmy, spamowanie, etc.) będą usuwane.

Subskrybuj posty | Subskrybuj komentarze

- Copyright © Inside Your Life | blog lifestylowy - Skyblue - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -