środa, 20 sierpnia 2014


 

Nienasycenie. Kolekcjonowanie. Posiadanie. Coraz lepszego, coraz nowszego. Tego czy tamtego. Podczas gdy tak naprawdę większość z nas potrzebuje tylko drugiego człowieka. Każdy z nas ma przecież taką historię, każdy spotyka podobnych ludzi na swojej drodze, czy jednak potrafimy poświęcić im tą jedną minutę życia? W kolejce, w tej lub innej poczekalni, na chodniku, pod klatką, na cmentarzu. Czasem wystarczy tylko być, nie trzeba nawet nic mówić. Dojmująca jest myśl, która ciągle do mnie powraca, że człowiek ma coraz więcej rzeczy, otacza się nimi bez końca, a jest tak przerażająco samotny.

***

Rozwinąć skrzydła. Niczym motyl. Zakładamy, że masz jak niektóre motyle, jeden dzień życia. Co robić? Jak go wykorzystać? Jakie plany realizujesz? Jakie odkładasz? Może warto jednak zdecydować. Tu i teraz, przestać zwlekać z tym co ważne (najważniejsze?). Jedno słowo dla bliskiej Ci osoby, czy nawet tej wcale nie tak dobrze znanej, a czasem zupełnie obcej. Prosty gest, uśmiech, decyzja, jakaś reakcja, może zmienić wiele... albo nie zmienić nic. Jednak perspektywa, że mogłeś/mogłaś będzie powracać. Myśl i działaj. Nie zwlekaj. Życie jest stanowczo za krótkie i nieprzewidywalne.

***

#refleksja nad codziennością #namysł #pauza

Jeśli chcesz, zostaw po sobie ślad w komentarzu, będzie nam miło go przeczytać. Pamiętaj jednak , że w Internecie również obowiązują zasady savoir-vivre. Komentarze łamiące netetykietę (tj. wulgaryzmy, spamowanie, etc.) będą usuwane.

Subskrybuj posty | Subskrybuj komentarze

- Copyright © Inside Your Life | blog lifestylowy - Skyblue - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -